ساخت فایل صوتی استاندارد

اگر تولید کننده نخ و نقشه فرش باشید یا طراح فرش شاید تا به حال خیلی از مشتریان یا بافندگان شما درخواست فایل صوتی از شما داشته اند. جواب شما ممکنه جزو دسته های زیر قرار بگیره.

۱- ما فایل صوتی نداریم به درد هم نمی خوره. با نقشه کاغذی خیلی راحت تره. اصلا نقشه خوان صوتی کلی ایراد داره ممکنه فرشتون خراب بشه!

۲- ما حوصله دردسر نداریم. اگر اصرار به استفاده از نقشه خوان دارید برید از بقیه که دارن بگیرین.

۳- چی هست؟

۴- من از بافنده های دیگه هم تعریفشو زیاد شنیدم باشه بذارید ببینم میتونم براتون ردیفش کنم تا همیشه شما و بقیه کسایی که به این سیستم نقشه خوانی صوتی عادت کردن مشتری ما باقی بمونن.

اگر جزو دسته ۳ و ۴ هستید با ما همراه باشید. بقیه این مقاله برای شما نوشته شده.

فایل صوتی چیست؟

فایل صوتی فایلی است که می توانید به دستگاه نقشه خوان صوتی یا نقشه خوان همراه موبایل یا نقشه خوان کامپیوتری بدهید تا برای شما فرش را بخواند. با داشتن فایل صوتی دیگر نیازی به استفاده از نقشه کدبندی یا شطرنجی بر روی کاغذ نخواهید داشت. اگر سیستمهای نقشه خوان را به دستگاه ویدیو تشبیه کنیم، فایل صوتی حکم فیلم آن را خواهد داشت.

فایل صوتی از روی فایل اصلی فرش در کامپیوتر ساخته می شود و معمولا غیر قابل تبدیل به فایل اصلی است. یعنی بافنده از این فایل تنها برای بافت صوتی فرش می تواند استفاده کند و امکان کپی برداری از آن به منظور تولید مجدد نخها بسیار مشکل می باشد.

فایل صوتی استاندارد

فایل صوتی استاندارد به فرمتی از فایل صوتی گفته می شود که تعداد زیادی از تولید کنندگان نخ و نقشه جهت بافت صوتی آن را به بافنده ارایه می دهند. طبق برسی که بین شرکتهای ارایه دهنده نقشه خوان صورت گرفته فرمت TCA که تولید شرکت فرش طوبی می باشد تنها فرمتی است که فعلا این خاصیت را تا حدود زیادی دارا می باشد و بافندگان زیادی آن را به عنوان فرمت استاندارد در روال کار خود قرار داده اند و در نگارستان فرش هنر هر کجا صحبت از فایل صوتی استاندارد شد منظور همین فرمت است.

طبق ادعای شرکت این فرمت با سیستمهای تولید رمز ایجاد شده و به هیچ عنوان قابل تبدیل به فایل اصلی نیست و حتی می توان طوری رمز را تعریف کرد که تنها در یک دستگاه قابل اجرا باشد.

فایل صوتی استاندارد رجیستر شده

نوعی از فایل صوتی استاندارد است که بدون صرف هزینه در هر موبایل و دستگاهی قابل اجرا است و هیچ نیازی به صرف هزینه مجدد برای نقشه خوان نیست.

روش ساخت

ساخت فایل صوتی استاندارد

ابتدا نرم افزار فرش طوبی نسخه رایگان را دانلود و نصب کنید.

پس از آن از منوی فرش، خروجی نقشه و سپس ذخیره فایل صوتی همراه را انتخاب کنید.

فایل صوتی کنار فایل اصلی برنامه با پسوند TCA ساخته می شود که می توانید آن را جهت بافت صوتی استفاده کنید.

بافنده برای استفاده از این فایل باید نقشه خوان همراه را خریداری کند اگر میخواهید بافنده بدون هزینه و دردسر از این فایل در موبایل خود استفاده کند شما باید یک بار برای همیشه یکی از نسخه های جدید نرم افزار طوبی را تهیه کنید.

نکته: در نسخه جدید این نرم افزار می‌توانید به جای ذخیره فایل صوتی، آن را به صورت اینترنتی بسازید تا بافنده تنها با زدن یک کدلینک بتواند فرش را در نقشه خوان خود استفاده کند. برای استفاده از این امکان باید در زمان ساختن فایل صوتی به اینترنت متصل باشید و بافنده نیز در زمان وارد کردن کدلینک به اینترنت وصل باشد ولی در موقع بافت نیازی به اتصال به اینترنت نیست.